O naszej firmie

Niepubliczne Przedszkole Piotruś Pan w Lublinie mieści się w dzielnicy Czechów przy ulicy Młodej Polski 14. Do realizacji zadań statutowych placówka posiada 4 sale dydaktyczne. Są one wyposażone w sprzęt i środki dydaktyczne odpowiednie do realizacji programów dla danej grupy wiekowej. Placówka czynna jest w godzinach od 7.00 do 17.00. W przedszkolu funkcjonują 2 oddziały z możliwością przyjęcia 40 dzieci.

Wyżywienie stanowią zdrowe i smaczne posiłki dostosowane do potrzeb dzieci. Dostarczane przez profesjonalną firmę cateringową
Zajęcia prowadzone w naszym przedszkolu dostosowane są do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców:

• zapewniamy dobrą opiekę i wychowanie dzieci
  • dbamy o wszechstronny rozwój wychowanków,
  • tworzymy przyjazną i serdeczną atmosferę
  • wykorzystujemy w pracy atrakcyjne metody nauczania,
  • uwzględniamy indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • zatrudniamy wykształconą i ambitną kadrę pedagogiczną,
  • posiadamy bardzo dobre wyposażenie w zabawki i pomoce dydaktyczne,
  • promujemy zdrowy styl życia,
  • jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami.

Praca wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńcza

Oferta edukacyjna przedszkola jest bardzo szeroka: prowadzimy działania logopedyczne, prozdrowotne, proekologiczne, opiekujemy się dziećmi wymagającymi wsparcia (praca indywidualna i w grupach), rozwijamy zdolności i zainteresowania, promujemy umiejętności dzieci w środowisku lokalnym, dbamy o całościowy rozwój dziecka oraz wzbogacamy formy współpracy z rodzicami. Praca wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńcza realizowana jest tak, aby odpowiedzieć na oczekiwania dzieci i rodziców. Zadania realizujemy w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa.

Metody dydaktyczno-wychowawcze stosowane w przedszkolu

Stosujemy tradycyjne metody i formy pracy oparte na metodyce wychowania przedszkolnego oraz nowoczesne rozwiązania, które zapewniają wychowankom atrakcyjny, twórczy i aktywny sposób na osiąganie sukcesów. Mała liczba dzieci pozwala na indywidualne podejście do każdego dziecka i dostrzeżenie jego zainteresowań i potrzeb. Staramy się tworzyć placówkę bezpieczną, przyjazną każdemu dziecku.

Kadra Nauczycielska

Zapewnia kompleksowy rozwój i zdobywanie wiedzy. Wspiera rozwój talentów i zainteresowań dzieci. Dba o budowanie relacji i więzi wśród dzieci.
Pragniesz, aby Twoje dziecko rozwijało się w miłej, przyjaznej atmosferze i wykorzystywało w pełni swoje możliwości.
To właśnie zapewni Twojemu dziecku kreatywna i wykwalifikowana kadra  przedszkola.
Dzięki wdrażaniu nowatorskich dydaktycznych rozwiązań i podążając za indywidualnym rozwojem dzieci - nauczycielki pobudzają je do rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Wiedzą doskonale, jak podtrzymywać naturalną ciekawość dziecka, rozwijać fantazję, samodzielność i pomysłowość, w jaki sposób wyzwolić oraz rozwinąć jego potencjał twórczy, jak pobudzać rozwój fizyczny i umysłowy.
Nauczyciele Przedszkola wiedzą, że muszą być cierpliwymi przewodnikami dziecka.